• Zadzwoń do nas: 534 500 550
PL EN

Rotator M
dla optometrysty, ortoptysty

Pomoce dla terapeuty pedagogicznego logopedy dysleksja dysgrafia Pomoce terapia ręki pomoce terapeutyczne motoryka duża Pomoce optometrysty dysleksja zez ukryty

Urządzenie do ćwiczenia koordynacji oko-ręka oraz do przeprowadzania elementów treningu wzrokowego u dzieci i osób dorosłych z zezem. Możliwość zmiany prędkości obrotowej tarczy pozwala na dopasowanie poziomu trudności zadań do aktualnych możliwości osoby ćwiczącej oraz do jego podwyższania w miarę postępów użytkownika. Rotator wyposażony jest w specjalistyczne tarcze oraz zestaw kolorowych kołeczków. Tarcze z ekscentrycznymi kołami umożliwiają uzyskanie wrażenia widzenia przestrzennego nawet osobom z zezem, które w związku z tłumieniem jednego oka nie mają widzenia stereoskopowego. Zastosowanie dodatkowych filtrów czy okularów pryzmatycznych pozwala na prowadzenie ćwiczeń odtłumiających oko zezujące. Regulowana wysokość tarcz oraz zmienny kąt ich pochylenia umożliwiają wykonywanie ćwiczeń osobom o różnym wzroście. Rotator jest łatwy w montażu i w użyciu. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, co ułatwia jego przechowywanie i transport.

Rotator S
dla terapeuty pedagogicznego

Pomoce dla terapeuty pedagogicznego logopedy dysleksja dysgrafia Pomoce terapia ręki pomoce terapeutyczne motoryka duża Pomoce optometrysty dysleksja zez ukryty

Urządzenie przeznaczone do ćwiczeń z dziećmi mającymi trudności edukacyjne jak i grafomotoryczne. Grupa wiekowa obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych i terapeutycznych prowadzonych w placówkach edukacyjnych, poradniach specjalistycznych i psychologiczno-pedagogicznych. Istota zajęć polega na tym, aby ćwiczenia były wykonywane pod okiem specjalisty – nauczyciela, terapeuty pedagogicznego lub terapeuty SI.
Głównym zadaniem Rotatora jest rozwijanie zdolności percepcyjnych, motoryki dużej i małej, a także wprowadzenia, utrwalenia lub rozwinięcia treści zawartych w podstawie programowej. Jest to urządzenie służące między innymi do usprawniania i kształtowania pracy zmysłu kinestetycznego i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wspiera rozwój zmysłu kinestetycznego (propriocepcji) dzięki ćwiczeniom wpływającym bezpośrednio na jego rozwój tj.:
a)  ćwiczenia dobrego rozwoju odruchów planowania i prowadzenia ruchu, regulacji napięcia mięśniowego i koordynacji pracy mięśni, a także wyższych czynności umysłowych związanych ze schematem ciała, 

b)  ćwiczenia wymagające utrzymania właściwej stabilizacji ciała (ćwiczenia w różnych pozycjach: siedzącej, leżącej i stojącej), 

c)  ćwiczenia kształtujące umiejętność dysocjacji palców 

Rotator stanowi dodatkowy element zajęć i wzbogaca je poprzez inną formę aktywności. Jest atrakcyjną formą ćwiczeń edukacyjnych i grafomotorycznych. Dzieci lubią z nim pracować i stanowi on dla nich niejako formę nagrody w części lub całości zajęć w zależności od dobranych ćwiczeń i realizowanego celu.
Rotator wyposażony jest w specjalistyczne tarcze. Główna tarcza z kolorowymi figurami geometrycznymi zawiera szereg otworów przeznaczonych do ćwiczeń statycznych 
z wykorzystaniem kolorowych sznureczków i gumek oraz ćwiczeń dynamicznych z wykorzystaniem kolorowych kołeczków i obręczy. Tarcze z ekscentrycznymi kołami spełniają funkcję treningu widzenia przestrzennego oraz służą do ćwiczenia poprawy akomodacji oka, wodzenia wzrokiem za nieruchomym punktem (fiksacja wzroku). Regulowana wysokość tarcz oraz kąt ich pochylenia umożliwia wykonywanie ćwiczeń dzieciom o różnym wzroście. Do zestawu dołączony jest opis ćwiczeń przygotowanych przez terapeutę pedagogicznego.

Przeznaczenie dla szkół przedszkoli i PPP

 • Rotator S101
 • Rotator S101 tarcza
 • Rotator S101
 • Rotator S101 M101
 • Rotator S101 M101
 • Rotator S101 M101
 • Rotator S101 M101
 • Rotator S101 M101
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

 

Zestaw zawiera:

Rotator M - Trzy rodzaje tarcz o średnicy 50 cm: biało-czarne ekscentryczne koła, czerwono-czarno-niebieskie ekscentryczne koła oraz dziurkowana biała tarcza z czerwono-niebieskimi figurami geometrycznymi. Zestaw kołeczków wraz z pojemnikiem. Statyw. Zasilacz wraz z transformatorem zapewniającym bezpieczeństwo pracy. Instrukcja obsługi w języku polskim. Roczna gwarancja producenta.

Rotator S - Trzy rodzaje tarcz o średnicy 50 cm : biało-czarne ekscentryczne koła, dziurkowana biała tarcza z czerwono-niebieskimi figurami geometrycznymi oraz dziurkowana biała tarcza. Zestaw kołeczków wraz z pojemnikiem. Zestaw kolorowych sznureczków o różnej długości. Zestaw długich kolorowych gumek. Zestaw kołeczków do gumek. Zestaw obręczy. Zestaw ćwiczeń. Statyw. Zasilacz wraz z transformatorem zapewniającym bezpieczeństwo pracy. Instrukcja obsługi w języku polskim. Roczna gwarancja producenta.

Rotator M/S jest urządzeniem niskonapięciowym, bezpiecznym w użytkowaniu. Posiada certyfikat CE.

Do każdego zestawu można oddzielnie dokupić dodatkowe akcesoria.

 

Ćwiczenia i cele
z Rotatorem S

Przygotowaliśmy dla Państwa startowy zestaw ćwiczeń, z którym można zapoznać się tutaj, a materiał filmowy z warsztatów można zobaczyć tutaj.

CELE REALIZOWANE Z ROTATOREM
WSPOMAGANE FUNKCJE, OBSZARY i PROCESY POZNAWCZE

CELE SZCZEGÓŁOWE

 UWAGA   Kształtowanie koncentracji uwagi.
  Usprawnianie uwagi słuchowej (wysokość dźwięku, intonacja).
 PAMIĘĆ   Kształtowanie pamięci krótkotrwałej.
  Wspomaganie rozwoju pamięci sekwencyjnej, słuchowej i wzrokowej.
 ANALIZATORY:   INTEGRACJA PERCEPCYJNO-MOTORYCZNA

a) słuchowy

  Kształtowanie umiejętności kodowania i dekodowania informacji.
  Usprawnianie analizy i syntezy słuchowej.

b) wzrokowy

  Kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.
  Kształtowanie analizy i syntezy wzrokowej.

c) kinestetyczno-ruchowy 

  Wspomaganie i usprawnianie rozwoju motoryki małej (nadgarstek, palce dłoni).
  Kształtowanie chwytu pęsetowego (nadgarstek, palce dłoni).
  Wspomaganie i usprawnianie rozwoju motoryki dużej (staw łokciowy, staw barkowy).
  Stymulowanie czucia głębokiego.
  Kształtowanie prawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego.
  Usprawnianie planowania motorycznego (praksji).
 KOMPETENCJE MATEMATYCZNE   Utrwalanie znajomości cyfr i liczb.
  Utrwalanie charakterystycznych cech i wzorów podstawowych figur geometrycznych.
  Kształtowanie orientacji przestrzennej. 
  Kształtowanie umiejętności dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.
  Kształtowanie umiejętności tworzenia rytmów.
  Kształtowanie reprezentacji ikonicznej.
  Wspomaganie rozwoju intuicji geometrycznych.

 

Pozostałe produkty z serii: Ćwiczenia z Rotatorem, Magic Pen , Fiksator sakadycznySymetryczne Labirynty

Gdzie kupić?