Otwarte
e-Sklep
24h
optometria, ortoptyka

Narzędzia diagnostyczne i terapeutyczne

Koordynator Plamkowy

Koordynator Plamkowy to urządzenie do badania i treningu ekscentrycznej fiksacji ...

Fiksator Sakadyczny

Urządzenie stosowane w terapii zaburzeń widzenia obuocznego, ruchomości gałek ...

Rotator M

Urządzenie do przeprowadzania elementów treningu wzrokowego u osób niedowidzących ...

Magic Pen

Diagnozowanie i rozwijanie umiejętności percepcyjno - motorycznych poprzez śledzenie wzorów ...

Symetryczne Labirynty

Symetryczne Labirynty wykorzystywane w treningu wzrokowo-ruchowym ...

Koordynator Plamkowy mini

Mniejsza wersja Koordynatora Plamkowego. Przeznaczona do domowych ćwiczeń pacjenta ...

optometria, ortoptyka

niedowidzenie, ekscentryczna fiksacja

Koordynator

Plamkowy

Koordynator Plamkowy to urządzenie do badania i treningu ekscentrycznej fiksacji, oparte na zjawisku Haidingera. Swoje zastosowanie znajduje również w badaniach przesiewowych dysfunkcji centralnego pola widzenia (AMD, wrodzone anomalie plamki żółtej, niektóre formy ślepoty barw).

Urządzenie wykonane w technologii addytywnej (druk 3D).

Koordynator Plamkowy to aparat treningowy służący do korekty fiksacji ekscentrycznej, który wykorzystuje płytki polaryzacyjne podświetlone jasnym światłem. Użytkownik patrzy jednym okiem przez niebieski filtr (dla wzmocnienia figury Haidingera), a drugie ma zasłonięte. Celem treningu jest nauczenie pacjenta patrzenia na obiekt tak, aby nakładała się na niego figura Haidingera – wówczas patrzy na obiekt testowy wykorzystując dołek środkowy siatkówki oka (dołek środkowy zdrowego oka ma znacznie lepszą zdolność rozdzielczą obrazu niż inne części siatkówki).

Wyposażenie

Koordynator Plamkowy składa się z:
 • trzyczęściowej, rozkładanej jednostki centralnej zawierającej moduł polaryzacji z filtrem niebieskim oraz moduł przeznaczony na przesłony i płytki
 • przesłon aperturowych o różnej średnicy: 60, 40, 20 mm
 • płytek do powidoków (linia pionowa i pozioma)
 • testu Wortha
 • testu 5 kropek
 • dwóch czerwonych wskaźników
 • zasilacza
 • instrukcji w j. polskim

Dodatkowo można dokupić przystawkę do badań naprężeń w okularach.

Zobacz w e-Sklepie
ONYA®
optometria, ortoptyka
niedowidzenie, ekscentryczna fiksacja

Koordynator Plamkowy

mini

Koordynator Plamkowy mini to urządzenie do treningu ekscentrycznej fiksacji oparte na zjawisku Haidingera. Przeznaczony do domowych ćwiczeń pacjenta. Urządzenie jest mniejszą, jednoczęściową, nierozbieralną wersją Koordynatora Plamkowego. Zawiera test 5 kropek oraz czystą przesłonę do rysowania własnych wzorów. Apertura 70 mm.

Zobacz w e-Sklepie
ONYA®
optometria, ortoptyka

niedowidzenie, zaburzenia ruchomości gałek ocznych, koordynacja oko-ręka, antysupresyjne ćwiczenia

Fiksator

Sakadyczny

Fiksator Sakadyczny służy do treningu i terapii narządu wzroku oraz koordynacji oko-ręka. Stosowany w terapii zaburzeń ruchomości gałek ocznych, zaburzeniach widzenia obuocznego, niedowidzeniu, zaburzeniach wergencji, fiksacji, widzeniu peryferyjnym. Testuje i rozwija: koordynację wzrokowo-ruchową, dokładność i szybkości reakcji.

Opis działania

Fiksator Sakadyczny jest tablicą świetlną zawierającą trójkolorowe lampki ułożone w trzy koncentryczne okręgi. Wbudowany procesor pozwala na różnorodności działań terapeutycznych w oparciu o:
 • własne tempo – lampka zapala się i czeka, aż użytkownik ją naciśnie,
 • automatyczne tempo – lampki zapalają się z automatycznie zapisaną prędkością,
 • automatyczne tempo ze śledzeniem prędkości – prędkości zapalania lampek rośnie lub maleje w zależności od wydajności użytkownika,
 • trening widzenia peryferyjnego,
 • centralną fiksację,
 • aktywność strony (prawa, lewa, góra, dół).

Głównym zadaniem każdego programu ćwiczeń jest realizowanie określonych funkcji wzrokowych poprzez wyłączanie zapalających się lampek. Programy różnią się między sobą realizowanymi funkcjami poprzez sekwencję zapalanych lampek, kolorem i czasem zapalania się lampek, reakcją na wciśnięcie lampki, czasem trwania programu. Zaprogramowane ćwiczenia realizują między innymi cele:

Ćwiczone funkcje wzrokowe

Centralna fiksacja, czas reakcji oko-ręka, dokładność, kierunkowość, kontrast, pole widzenia, przechodzenie linii środka, refleks, ruchy sakkadowe, widzenie peryferyjne - na wszystkie te funkcje ułożone są odpowiednie programy ćwiczeń.

Koordynacja oko ręka

Przy słabych wynikach ćwiczeń, gdy pacjent popełnia błędy, pomija lampki, anie wykryto u niego niedowidzenia ani problemu z ruchem oczu wówczas należy pracować nad koordynacją ruchową wybierając odpowiednie programy ćwiczeń z listy.

Ostrość wzroku

Ćwiczenia celownicze w tempie dopasowanym do pacjenta i podniesionej jasności lampek to doskonała terapia dla osób o bardzo niskiej ostrości wzroku, która jest przyczyną kłopotów z celowaniem bezpośrednio w punkt.

Zez
Terapia zezowa i przekraczanie linii środka. Pacjent niechętnie korzysta z jednej strony ciała np. gasić lampki w danym kolorze, ale raczej po tej samej stronie ciała, dlatego należy wykonywać ćwiczenia stymulujące słabszą część ciała. Ćwiczenia kierunkowe wybieramy z listy wgranych programów.
Ruchy oczu, Sakkady

Pacjent z zaburzonym ruchem oczu (ruchy są szarpane, dociągane) nie nadążna z naciśnięciem zapalonej lampki przed jej samoistnym zgaszeniem. Wówczas zmniejszamy tempo zapalania się lampek by w miarę postępów je zwiększać.

W tych ćwiczeniach ważna jest jakość ruchu tj. czy pacjent celuje w punkt, czy palec jest dosuwany, ile razy naciska przycisk lampki.

Widzenie peryferyjne
Pacjenta ustawiamy tak by nos był na wysokości środkowej lampki. Odległość do tablicy na wyciągnięcie ręki, głowa nieruchomo. Jeśli pacjent nie trafia w peryferyjne lampki oznacza, że widzenie peryferyjne jest obniżone. Dodatkowo otrzymujemy informację o ruchach oczu. W tych ćwiczeniach ważna jest jakość ruchu tj. czy pacjent celuje w punkt, czy palec jest dosuwany, ile razy naciska przycisk lampki.

Przy niedowidzeniu

Wykonuje się ćwiczenia celownicze - zasłaniamy oko i ćwiczenia wykonuje się w niedowidzeniu używając ręki po stronie oka niedowidzącego.

Ćwiczenia antysupresyjne
Ćwiczenia wykonywane z filtrem czerwono-zielonym dla pacjentów, u których oko chcemy odtłumić.

Wyposażenie

W zestawie: elektroniczna tablica o wymiarach 60 x 60 cm z wgranym zestawem 64 ćwiczeń, okulary z filtrem czerwono-zielonym, metalowy stelaż do zawieszenia na ścianie z możliwością regulacji wysokości tablicy, szablon do samodzielnego montażu, zestaw niezbędnych śrub, instrukcja ćwiczeń i obsługi w języku polskim.
Zobacz w e-Sklepie
ONYA®
optometria, ortoptyka

niedowidzenie, percepcja wzrokowo-ruchowa

Symetryczne Labirynty

Symetryczne Labirynty wykorzystywane w treningu wzrokowo-ruchowym, usprawniają pamięć wzrokową i ruchową, koordynację obu rąk. Specjalnie profilowane guziczki o wyraźnie wyczuwalnej strukturze wymuszają odpowiedni nacisk.

Dzięki ćwiczeniom na dwóch niezależnych wzorach stymulowane są półkule mózgowe oraz synchronizacja ich pracy. Wzmocnieniu podlega pamięć, koncentracja i zdolności manualne. Lepsza koordynacja wzrokowo-ruchowa i uświadomienie przestrzeni wokół siebie wpływa na poprawię techniki pisania, czytanie i rozumienie. Ręce, mózg i oczy uczą się pracować razem.

Symetryczne Labirynty integrują wizualne, kinestetyczne i dotykowe bodźce "przeprogramowując" złe nawyki na poziomie ośrodkowego układu nerwowego umożliwiając postęp we wszystkich obszarach jednocześnie. To zintegrowane podejście zmniejsza czas i wysiłek związany z terapią oraz zapewnia lepszą motywację do wykonywanych zadań.

Wyposażenie

Symetryczne Labirynty – w zestawie: siedem labiryntów o różnych wzorach i zróżnicowanym stopniu trudności, komplet specjalistycznych guziczków w kolorze czarnym (10 sztuk), instrukcja w języku polskim.

symetryczne labirynty ćwiczenia na koncentrację uwagi
Zobacz w e-Sklepie
ONYA®
optometria, ortoptyka

niedowidzenie, zaburzenia ruchomości gałek ocznych, stereopsja, percepcja wzrokowo-ruchowa, antysupresyjne ćwiczenia

Rotator
M

Urządzenie do testów i ćwiczeń koordynacji oko-ręka, percepcji przestrzennej oraz do przeprowadzania elementów treningu wzrokowego u dzieci i osób dorosłych z zezem. Wyposażone w specjalistyczne tarcze oraz zestaw kolorowych kołeczków. Tarcze z ekscentrycznymi kołami umożliwiają uzyskanie wrażenia widzenia przestrzennego nawet osobom z zezem, które w związku z tłumieniem jednego oka nie mają widzenia stereoskopowego. Zastosowanie dodatkowych filtrów lub okularów pryzmatycznych pozwala na prowadzenie ćwiczeń odtłumiających oko zezujące w ramach terapii wzrokowej.

Rotator M

Wyposażenie

Jednostka centralna Rotatora, statyw, czarna śruba do mocowania tarcz, zasilacz, instrukcja obsługi w języku polskim. Trzy rodzaje tarcz o średnicy 50 cm - tarcza nr 1, 2, 3. Zestaw 40 kołeczków w kolorach czerwony, niebieski, biały, żółty, wraz z pojemnikiem do przechowywania.

Tarcze nr 4, 5, 6 można dokupić oddzielnie.

Ćwiczenia z Rotatorem

Możliwość zmiany prędkości obrotowej tarczy pozwala na dopasowanie poziomu trudności zadań do aktualnych możliwości osoby ćwiczącej oraz do jego podwyższania w miarę postępów pacjenta.Regulowana wysokość tarcz oraz zmienny kąt ich pochylenia umożliwiają wykonywanie ćwiczeń osobom o różnym wzroście. Rotator jest łatwy w montażu i w użyciu. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, co ułatwia jego przechowywanie i transport.

Film przedstawia krótki instruktaż.

Zobacz w e-Sklepie
ONYA®
optometria, ortoptyka

niedowidzenie, zaburzenia ruchomości gałek ocznych, percepcja wzrokowo-ruchowa

Magic Pen

Lokalizator akustyczno-świetlny Magic Pen ONYA® to sprawdzone narzędzie do diagnozowania i rozwijania umiejętności percepcyjno-motorycznych poprzez śledzenie wzorów. Rozwija małą motorykę, koordynację oko-ręka, lateralizację, kierunkowości, analizę i syntezę wzrokową, orientację przestrzenną. Z powodzeniem stosowany jest u osób niedowidzących, z niepełnosprawnością intelektualną, nadpobudliwych i dysgraficznych.
Magic Pen ONYA® jest przenośny, łatwy w użyciu i przyjazny dla użytkownika. Powoduje, że powtarzalne zadania manualne wydają się zabawą zachęcającą do ćwiczeń i doskonalenia umiejętności. Pióro Magic Pen’a zapewnia natychmiastową słuchową informację zwrotną przez co spełnia funkcję samokorygującą i może być używane bez lub z nadzorem. Ćwiczący może pracować we własnym tempie, może założyć słuchawki, aby wyeliminować czynniki rozpraszające.

Magic Pen integruje wizualne, słuchowe, kinestetyczne i dotykowe bodźce umożliwiając postęp we wszystkich obszarach jednocześnie - zmniejszając w ten sposób czas i wysiłek związany z terapią. To zintegrowane podejście zapewnia lepszą motywację do wykonywanych zadań.

Do Magic Pen dołączony jest zestaw drukowanych plansz w formacie A4. Zestaw zawiera: labirynty o różnym stopniu trudności (28 sztuk), figury geometryczne i wzory (22 sztuki), przedmioty i postacie bajkowe dla przedszkolaków (12 sztuk).

ćwiczenie oko ręka magic pen

Opis działania

Magic Pen wyposażony jest w specjalną końcówkę z czujnikiem przypominającą pióro. Dioda pióra emituje światło, które nie jest wrażliwe na oświetlenie zewnętrzne. Wbudowany w jednostkę centralną głośnik pozwala na zmianę wysokości i głośności dźwięku informującego o popełnionym błędzie polegającym na wyjściu pióra poza linię lub obszar. Sygnałowi dźwiękowemu towarzyszy zapalenie się diody na piórze oraz w jednostce centralnej. Oprócz regulacji sygnałów alarmowych urządzenie ma możliwość zmiany czułości, co pozwala na dostosowanie poziomu trudności do umiejętności dziecka oraz jego zwiększanie w miarę czynionych postępów. Lokalizator akustyczno-świetlny reaguje na tło białe lub czarne niezależnie od struktury podłoża, dlatego można go stosować do wykrywania elementów na papierze, materiale, ścianie, itp. Do pracy z Magic Pen dołączone są plansze. Można je również stworzyć samodzielnie używając kartki i flamastra w kolorach biały, czarny. Można również wydrukować plansze na zwykłym papierze, na każdym rodzaju drukarki czy kopiarki. 


Dla pacjentów o dużym napięciu mięśniowym palców dłoni stosuje się uchwyt na pióro z trójkątną nasadką znajdującą się w zestawie.

Wyposażenie

W zestawie znajduje się jednostka centralna Magic Pen, interaktywne pióro, dodatkowy uchwyt dla osób z napięciem mięśniowym (dla osób prawo i leworęcznych), zestaw drukowanych plansz w formacie A4 (tylko na białym tle), słuchawki, zasilacz, instrukcja obsługi w języku polskim, karta informacyjna pedagogiczna o prawidłowej postawie przy pisaniu.
Zobacz w e-Sklepie
ONYA®
Roch UVC
Oczyszczacz powietrza uv-c
lampa roch i eirin uvc bezpieczna dla ludzi bardzo cicha

Skuteczność działania Roch potwierdzona badaniami niezależnego Instytutu. Ultracicha, nie przeszkadza w zajęciach wymagających skupienia. Pracuje w pionie i poziomie (np. na szafce).

Salus uvc
Lampa bezpośredniego działania
lampa bezpośredniego działania uvc salus

Lampy Salus skutecznie dezynfekują powierzchnie wspólnie używane. Działają w zasięgu 360 stopni co znacząco skraca czas unicestwiania wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów.

rynek medyczny

dystrybutorzy

Nasze produkty dostępne są u dystrybutorów zaopatrujących placówki w pomoce diagnostyczne, terapeutyczne. Zapytaj swojego przedstawiciela o nasze produkty!

Mana Medical Sp. z o.o.

ul. Piechoty Łanowej 46
02-951 Warszawa
+48 22 885 65 03, 22 651 82 85
www.sklep-mana.com.pl

HAYNE Polska Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 286/288
60-406 Poznań
+48 61 841 02 05
www.hayne.pl

OPTOMETRIA.PL s.c.

ul. Tęczowa 11
56-120 Brzeg Dolny
+48 71 726 16 69, 607 238 664
www.optometria.pl

Można je również kupić w naszym e-Sklepie, w ten sposóbwspierasz program przesiewowych badań widzenia realizowany w przedszkolach i szkołach podstawowych w całej Polsce. Chcesz wiedzieć więcej? - przejdź do strony Spojrzeć Inaczej©

Używamy plików cookies
Preferencje plików cookie
Poniżej możesz znaleźć informacje o celach, do których my i nasi partnerzy używamy plików cookie i przetwarzamy dane. Możesz skorzystać z preferencji dotyczących przetwarzania i/lub poznać szczegóły na stronach internetowych naszych partnerów.
Analityczne pliki cookie Wyłącz wszystkie
Funkcjonalne pliki cookie
Inne pliki cookie
Używamy plików cookie do personalizowania treści, reklam naszych produktów, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Dowiedz się więcej o naszej polityce plików cookie.
Zmień preferencje Akceptuj wszystkie
Cookies